Карактеристики кои ги прават жените Бикови едноставно незаборавни

Жените Бикови се тврдоглави, знаат што сакаат, избираат удобност и себе, секогашНекои карактеристики ги прават незаборавни и жени кои оставаат трага во сечиј живот.Жените Бик се грижливи и сочувствителниНема погрижлива жена од Бик. Тие се многу емотивни, ќе ви го стоплат срцето и ќе бидат покрај вас низ густо и тешко, исто како што ви ветија. Тие се и романтични, весели и сакаат нови авантури, испробани покрај партнерот. Секогаш, да секогаш, но жената Бик успева да ве расположи. Тоа е нејзината супермоќ!Искрена Жената Бик не се крие зад лаги или манипулации. Таа секогаш ќе се покажува таква каква што е, без филтри, и тоа го бара кај другите. Знајте дека таа секогаш ќе биде искрена за тоа што мисли, што е или сака. Тоа ќе го разберете уште од првата средба, бидејќи впечатокот што таа ви го остава е на жена со силна личност, која го открива секогаш кога ќе и се укаже прилика.Срдечна и креативнаТие секогаш ќе најдат начин да се изразат, било да е тоа преку музика, пишување, глума, што и да е. Тие исто така ја користат својата инспирација како начин да покажат љубов кон луѓето од нивното срце. Како го прават тоа? Правење колаж од вашите фотографии низ годините, цртање портрет од вас, па дури и посветување на цела песна за вас. Тие многу добро знаат како да ви го подигнат срцето.Сакаат хранаСо жена Бик покрај вас, ќе одите во најдобрите ресторани, бидејќи таа знае каде се готви највкусната храна. Жените Бикови се исто така неверојатни готвачи.Не се откажуваат лесно од васБик тешко се откажува. Напротив, таа напорно ќе се труди врската со партнерот да функционира што е можно подобро и тие да живеат среќна љубовна приказна.Лојални и побожниАко некој друг сака да експериментира што е можно повеќе, можеби со две паралелни врски или „one night stand“, Биковите во овој момент се малку традиционални. Влегуваат во врска и имаат очи само за неа. Тие се многу селективни и во моментот кога ќе ве изберат и ќе се почувствуваат исполнети, не гледаат ниту една причина зошто треба да одат да заведат или да се занимаваат со некој друг. Тоа си ти и никој друг.Воопшто не е вообичаеноЖените од знакот Бик се одликуваат со многу интересен карактер. Тие се осмелуваат, уживаат во малите нешта во животот, сакаат да се забавуваат, да пробуваат нови сензации. Така, додека живеете покрај нив, ќе ја видите комбинацијата на мирен живот во комбинација со забава и адреналин. Повеќе од тоа, што сакаш?Никогаш нема да ви биде досадно Имаат истакнато расположение. Иако понекогаш шегите може да не се на место, сепак ќе ви се насмеат. Правилно ги разбира шегите, знае секогаш да биде позитивна. Всушност, тоа и доаѓа сосема природно.Рамо за плачењеСекогаш можете да добиете поддршка или совет од жена Бик. Таа ужива во длабоки разговори, а исто така е и многу добар слушател. Така, пред да имате партнер, ќе имате пријател.Жешко и сексиЖените Бикови се најдобри и најсекси девојки од сите знаци. Независноста која ги карактеризира и желбата да се покажат ги прави неодоливи за вас. Нивната висока самодоверба ќе ве полуди. Доволно е да ја прашате нешто ново во сексот и таа е подготвена. Ништо не ги плаши. Всушност, подобро би било да ве прашам: Дали сте подготвени да имате ваква жена?

Пронајдете не на следниве мрежи: