КОРОНАВИРУС: Глобален биланс на 31 март 2020, над 40 илјади мртви досега избројани

КОРОНАВИРУС: Глобален биланс на 31 март 2020, над 40 илјади мртви досега избројани

Досега здравствените власти глобално регистрираа над 840 илјади заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Од нив 41 илјада се починати а 176 илјади се оздравени.

САД веќе се приближуваат кон 200 илјади регистрирани случаи. Само во последните 24 часа пријавиле нови 17 илјади заразени. Имаат исто така над 400 смртни случаи…

Тешка е и состојбата во Италија, Шпанија, Франција, Британија… Подолу се прецизните статистики за првите 15 држави од глобалната статистика.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

КОРОНАВИРУС: Состојба на ден 31.3.2020 во Македонија, нови 2 смртни случаи

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.