Кој кого копира: Бритни Спирс во костим каков што има Јелена Карлеуша?

Бритни Спирс неодамна објави серија фотографии во неонски костим за капење.
Дали Бритни Спирс краде идеи од Јелена Карлеуша или обратно? Овие две sвезди очигледно имаат ист вкус за облекување.
Исто така, може да се каже дека Бритни Спирс (39) и Јелена Карлеуша (42) слепо ја следат модата, па тоа е причината што и двете ги видовме најпрво со змии во рацете, а сега во неонски костим за капење.
Неонските костими за капење се хит
Пејачката на светскиот хит „Toxic“ навистина изгледа одлично во неон-зелениот едноделен костим за капење, иако неодоливо потсетува на српската пејачка. Бритни исто така ја трансформирала косата, па русите краеви ги обои во розова боја. Целиот изглед го заврши со високи црни чизми.
За време на снимањето играше на песната „Бакнеж“ од пејачот Принц.
Следбениците веднаш прокоментираа со зборовите: „Кралица“, „Прекрасна си“, „Го сакам твојот изглед“ … Таа набрзо доби половина милион лајкови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.