Лила Филиповска актуелна и во српските медиуми каде открива: „За мене љубовта е како грав во петок“

Во македонските медиуми, особено во делот на естрадните вести, може доста да се прочита за ѕвездите од српската естрада и регионот. Но, и кај нашите северни соседи, може да се види и прочита некое интервју или информативна вест за нашите познати Македонци.
Тоа се случува поретко, но кога ги има, тоа секогаш се оние кое се на врвот. А таму секако е и нашата позната ТВ водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска.
Па така, српскиот портал„ Редпортал.рс“ и направи интервју на наша Лила во кое таа зборуваше за доста детали од својот професионален и приватен живот. Па оние оттаму што не многу знаеја за неа, имаа прилика да ја запознаат подобро. Прашањата на тема љубов секако не беа заобиколени, а по таа точка Лила како и секој нормален човек вели дека сака да е сакана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


-Петок е ден кога голем дел од луѓето чувствуваат олеснување бидејќи завршува уште една работна недела и доаѓа викенд, вели Лила не случајно зборуваќи за петок бидејќи вели дека за неа љубовта е како „грав во петок“, а кој не сака грав?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Откри и дека омилена песна и е од Јелена Карлеуша „Цел живот ќе бидам твоја траума“.
На прашањето дали мисли дека лагите се корисни за да не повредиме некого, Лила вели:
-Тоа се таканаречени „бели лаги“. Само ако е навистина неопходно и немаш друг излез. Користам и јас понекогаш, но да не заборавиме дека ако лажеме мораме да имаме одлична меморија, изјавува Лила.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.