Луна Џогани ја прекинува својата пејачка кариера заради факултетот: „Таа се гледа себеси како жена која има нормална работа“

Луна Џогани е честопати мета на осуда затоа што не го завршила факултето и ја нарекуваат наобразована.

Џогани реши да се одмори од својата кариера со пеењето некое време, сè додека наводно не заврши факултет и се здобие со диплома.

Парите што ги заработи учествувајќи во „Задруга 3“, Луна наводно нема да ги вложува во нејзините нови песни, туку во школувањето и образованието.

Луна се запишала на факултет уште пред почетокот на нејзиното учество во „Задруга“ , односно влегувањето во „Задруга 1“, сепак таа мораше да го стопира сето тоа заради случувања што ја заседнаа.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.