Мачка го собори Гинисовиот рекорд за најгласно предење

14-годишната мачка по име Бела деновиве стана светска сензација, кога нејзиното предење од неверојатни 54,6 децибели го собори Гинисовиот рекорд. Гордата сопственичка истакнала дека крзненото милениче отсекогаш го привлекувало вниманието на сите пријатели и членови на семејството и дека неговото предење е често погласно од телевизорот.

Таа возраст е само бројка, дури и во животинскиот свет, докажа 14-годишната мачка Бела, која на многу длабока возраст го собори Гинисовиот рекорд за најгласно предење на светот. Гордите сопственици, сепак, не се претерано изненадени од наградата, бидејќи тие самите секогаш велеа дека нивниот миленик е најгласната мачка на светот.

„Кога гледаме телевизија навечер, Бела е погласна од звукот што доаѓа од звучниците“, вели Никол Спинк.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.