Месина нема да ја предводи Турција

Иако, Еторе Месина, се споменуваше како најсериозен кандидат за испразнетото место селекторско место во турската репрезентација, по се изгледа од неговиот ангажман нема да биде ништо.Кошаркарскиот сојуз на Турција и искусниот италијански стратег не се договориле околу условите под кои би се одвивала соработката.Откако Месина испадна од трката како најсериозни кандидати за селекторската функција се споменуваат Ергин Атаман и Ерман Кунтер.Името на селекторот кој ќе ја предводи Турција на Европското првенство, ќе биде познато до крајот на неделата.На Еуро 2013 чии домаќин од 4. до 22. септември, ќе биде Словенија, Турција ќе се натпреварува во Д групата заедно со селекциите на Финска, Грција, Русија, Италија и Шведска.
МакфаксИако, Еторе Месина, се споменуваше како најсериозен кандидат за испразнетото место селекторско место во турската

Пронајдете не на следниве мрежи: