МЕ ПОВРЕДИЈА, НЕ ГО ЦЕНЕА МОЈОТ ТРУД! Јована Јеремиќ за одлуката да ја напушти работата и да даде отказ!

Водителката истакна дека е многу лојална во односот со блиските луѓе и колегите

Водителката Јована Јеремиќ е одговорна за најгледаната Утринска програма, а таа и нејзиниот уреднички тим подготвуваат интригантни и актуелни теми за кои разговараат со стручни соговорници.

Османи: МНР нема добиено допис од ЕУ дека ќе дозволи движење на македноски државјани со пасоши со старото име
Министерството за надворешни работи нема добиено допис од Европската Унија (ЕУ) дека ќе дозволи движење на македноските државјани со пасоши со старото уставно име, возврати денеска министерот за надворешни …
Министерката за култура настојува да го поништи конзерваторското решение за висококатницата кај „Воена болница“
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, за изградбата на висококатницата до „Воена болница“ во Скопје, информираше дека го добила Извештајот од работната група од Министерството за култура и дека денеска …

Одлуката да ја напушти Хепи Телевизија, каде што работи од 2021 година и стана една од нивните најпознати ТВ-личности, ги изненади сите, а водителката набргу потоа се приклучи на јатото на Пинк, а сега наведе една од причините зошто го прекинала својот претходен бизнис ангажман.

Водителката истакна дека е многу лојална во односот со блиските луѓе и соработниците, а дека и по отказот и по заминувањето останала лојална на компанијата и на шефовите.

– Јована Јеремиќ никогаш во животот никого не изневерила. Ниту пријателите, партнери, шефови, никогаш. А кога заминав, си заминав затоа што ме повредија, затоа што не ја ценат мојата душа, и мојот труд. Чиста сум пред себе и пред Бога, а кога заминав останав полојална отколку кога бев до нив, тоа е Јована Јеремиќ – истакна водителката на Утринската програма.

Инаку, Јована Јеремиќ од минатата недела ја води утринската програма на телевизијата Пинк во петок, а за одличната гледаност награда ја доби директорот и сопственик на Пинк медиа груп Жељко Митровиќ. Имено, бидејќи Јована ги руши сите рекорди на гледаност, директорот на Пинк Медиа Груп, Жељко Митровиќ, донесе одлука на Јована да и даде уште еден работен ден и да и ја зголеми платата. Но, тоа не беше се, Јована од Жељко Митровиќ доби автомобил од 30.000 евра.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.