„Моите пријателки сакаат да носам помалку откривачки бикини затоа што им правам непријатно на нивните сопрузи“

Требаше да одиме една недела на одмор со моите пријателки и нивните сопрузи. Јас сакам да носам дводелни бикини и се трудам да останам во форма. Моите пријателки, сепак, се малку на страната со прекумерна тежина и сите беа облечени во едноделни костими за капење.

Мислев дека остатокот од денот беше одличен додека не слушнав еден од сопрузите како вели: „Можете ли да го побарате од неа малку да се прикрие? Таа ни прави да се чувствуваме непријатно“.

Некој „се пошегува“, „Ние сме во брак! Таа е таква што бара внимание“.

Се налутив и си заминав без да кажам ништо. Сега тие велат дека јас сум чудна што не им враќам на пораките.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.