Надал се врати на четвртото место на АТП листата

Титулата која ја освои на Мастерс турнирот во Индијан Велс, го врати Рафаел Надал на четвртото место на АТП листата.Надал на четвртото место ја замени позицијата со сонародникот Давид Ферер, кој не играше во Индијан Велс.На врвот од листа нема промени лидер е Новак Ѓоковиќ со 13.280 поени, зад него следат Роџер Федерер со 8.715 и Енди Мари со 8.550 поени.На АТП листата од шестата до 10-та позиција следуваат: Томаш Бердих, Хуан Мартин дел Потро, Жо-Вилфред Цонга, Јанко Типсаревиќ и Ришар Гаске.
МакфаксТитулата која ја освои на Мастерс турнирот во Индијан Велс, го врати Рафаел Надал на четвртото место на АТП лист

Пронајдете не на следниве мрежи: