Наполитанците се луди, навиваат од балконите

Едноставно не можат без фудбал. Иако Серија А е во прекин, и којзнае кога ќе продолжи, на италијанците а посебно на наполитанците им е досадно дома поради коронавирусот, па синоќа дел од жителите на Неапол си направија навивачка забава. Доста е еден да почне, а потоа да продолжи целиот кварт.
Погледнете ги видеата…
ПРЕКРАСНО…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.