НАПРАВЕТЕ ДОМАШНО СРЕДСТВО ЗА НЕУТРАЛИЗИРАЊЕ НА МИРИСИТЕ! Не ви требаат скапи хемикалии!

Наместо да купувате вештачки спрејови за неутрализирање на мирисот, можете да си направите сами, кој не содржи груби хемикалии.

Најдоброто нешто е што ви требаат само 3 состојки за да го направите.

Ќе ви требаат следниве состојки:

¼ чаша детергент
4 лажици сода бикарбона
2 чаши вода за загревање на садот

Подготовка:

Прво, треба да ставите ¼ чаша детергент во кофата. Потоа треба да додадете 4 лажици сода бикарбона. После тоа, треба да додадете 2 чаши врела вода во смесата и да измешате сè. Оставете 30 минути, додека не се раствори. Земете шише со распрскувач и истурете ја смесата во него.

Примена:

Треба да ја користите оваа смеса за да прскате работи како душеци, софи, ткаенини, теписи или одводи од секаков вид. Ќе бидете изненадени од резултатите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.