Народот го нокаутираше Мицковски: ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО НЕ ТИ Е СРАМ?! ПОГОЛЕМ МОНСТРУМ ОД МОНСТРУМОТ!

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту глупав, иако како таков го замислуваат одредени политичари кои ја искористуваат една од најголемите трагедии во Македонија за да ќарат политички поени.

Мицкоски по којзнае кој пат го потцени македонскиот народ, кога со, во најмала рака одвратната изјава, дека можела да се спречи смртта на малата Вања, мислеше дека ќе предизвика гнев кон МВР, кон ОЈО, кон истрагата и органите на прогонот. Но, очигледно пресметал погрешно.

Граѓаните, револтирани од неодговорните и непромислени изјави на Мицкоски, коментираат дека е гнасен човек, бараат да биде повикан во обвинителство, да се престане со политички игри во вакви моменти, прашуваат како не му е срам да собира политички поени на несреќата на друг човек.

Погледнете само дел од коментарите во продолжение:

извор: инфомакс

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.