Најавени се нови ракетни удари од страна на Иран

Loading...

Како што пред помалку од десет минути извести стратешкиот систем за опасност, од страна на Иран се лансирани ниво ракети кон американски цели во регионот на Ирак.
Претходно известивме дека се подигнати американски авиони и најверојатно ќе уследи одоговор на нападот на базата Ал Асад. 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...