На денешен ден пред една година едвај спаси жива глава- ќе се наежите кога ќе дознаете како Дарко Лазиќ ќе го одбележи својот втор роденден

Loading...

По турбулентниот период во својот живот Дарко Лазиќ сега потполно е посветен на семејството и кариерата, но сето ова не беше така пред една година на овој ден откако Дарко Лазиќ преживеа тешка сообраќајна несреќа со доживотни последици.
Овој важен ден пејачот го одбележа заедно со својата свршеница Марина Гагиќ и синот Алексеј како и блиските пријатели.


Пејачот вели дека исто така на овој ден ќе биде заедно со родителите и братот кој му давале најголема поддршка.
Пејачот денеска го слави својот втор роденден, а по тој повод за српските медиуми откри што ќе прави денеска.
-Денеска е мојот втор роденден, нема да правам ништо големо, ќе бидам со семејството и пријателите. Денеска ќе одиме во црква ќе запалиме свеќи и ќе му се заблагодарам на Бога што сум жив, вели пејачот.
Тој во сообраќајната несреќа лани се здоби со тешки повреди на телото, згмечување на мозокот, скршеници на градниот кош, повреда на бутната коска, додека ногата му излетала од кукот.

loading...