На овие дечиња никој не им купил играчки, па си направиле сами: Нивните насмевки ќе ви ги насолзат очите

Вашите деца сигурно имаат брдо играчки, а постојано бараат нешто ново.
Без разлика дали им купуваме оригинал Лего или обични коцки, сепак имаат цели кутии со играчки, а на најголемиот дел од нив не им посветиле ниту 2 минути внимание.
Наспроти тоа, овие деца во светот немаат ништо. Ниту топка, ниту пластични мобилни телефони.
Но, на нивните лица сепак има насмевка и тие се забавуваат и си играат постојано.
Своите играчки, верувале или не, ги прават од кал, картон, ѓубре…
Погледнете ги:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.