Необичен скандал на свадба: Жена со години влегувала на свадби, а сега е уапсена, еве што правела

Американката Сандра Лин Хенсон (56) од Мисисипи е уапсена затоа што повторно упаднала на свадба без покана

Овој пат, гостите ја пријавиле во полиција, што резултирало со обвинение за кражба, кршење и непристојно однесување од страна на Канцеларијата на шерифот.

За жал, Хенсон не доаѓаше на свадби во претходните години само за бесплатна храна и пијалоци. Таа е фатена повеќе пати како краде кредитни картички и пари од чанти. Таа е поврзана со повеќе нелегални активности.

Во Алабама, полицијата ја идентификувала во врска со кражби на дури девет различни свадби, а нејзините први прекршоци датираат од 2017 година.

Хенсон била уапсен во 2021 година додека крадела кредитни картички, пари и подароци на свадба во округот Маршал, Мисисипи. Во тоа време таа веќе беше на условна казна. По овој инцидент, таа била осудена на пет години затвор, што предизвикало збунетост како повторно е ослободена.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.