Објавената фотографија од Џенифер Анистон пред светската слава, многумина тврдат дека не би ја препознале

Мајим Биалик, ѕвездата од серијата „The Big Bang Theory“ се присети како изгледале таа и Џенифер Анистон пред славата, а многумина тврдеа дека нема да ја препознаат Анистон.Дуото накратко глумеше заедно во серијата на NBC, „Молој“ во 1990 година, пред да ги придобијат улогите што ги катапултираа до глобална ѕвезда.

На Инстаграм, 48-годишната девојка, која подоцна се појави на „Blossom“ и „The Big Bang Theory“, сподели фотографија од себе и иконата „Пријатели“ (55) од нивните млади денови на снимање.Заедно со објавата напишала: „Само што го најдов ова повторно. Добре дојдовте“ и ја означи Џенифер.

Фотографијата предизвика бројни коментари, а многумина беа изненадени од изгледот на Џенифер Анистон, тврдејќи дека не можат да ја препознаат.

„Омг, не можев да сфатам која е таа жена и ми изгледаше толку познато. Џенифер“, „Не ја ни препознав Џенифер Анистон со потемна коса“, гласат некои од реакциите.

„Molloy“ всушност беше специјална серија за Џенифер, бидејќи го одбележа и нејзиното ТВ деби на малите екрани. Серијата ја следи 11-годишната Молој Мартин (Мајим) која се сели од Њујорк во Лос Анџелес откако нејзината мајка умре и е испратена да живее со нејзиниот татко (Кевин Сканел) и неговото ново семејство.

Сепак, таа е принудена да се бори со полусестрата Кортни (Џенифер), која не е воодушевена од идејата да има друга сестра.Серијата беше премиерно прикажана во јули 1990 година, но емитуваше само неколку епизоди пред да биде откажана.

По завршувањето на серијата, Џенифер ја доби улогата на Рејчел во серијата „Пријатели“ која траеше од 1994 до 2004 година и која ја „катапултираше“ до светска слава.

Пронајдете не на следниве мрежи: