Овации за Перо Антиќ од навивачите на Ц. Звезда во „Пионир“ (ВИДЕО)

Додека во скопските сали најчесто добива свирежи, како што беше последниот случај на средбата на МЗТ Скопје против Ц. Звезда, Перо Антиќ редовно добива овации кога ќе „гостува“ во Белград.

Така беше и вечерва кога се појави на паркетот во салата „Пионир“ пред големото белградски дерби во Евролигата помеѓу неговите црвено-бели и Партизан.

Пронајдете не на следниве мрежи: