Останавме без фудбалерот кој ја прави најголемата разлика!


Барселона тешко, но заслужено дојде до трите бода на синоќешното гостување кај Џирона (0-1), откако Педри во второто полувреме го проби бедемот на домаќинот, но по средбата тренерот Чави не беше премногу задоволен.

Причина за тоа секако не беше минималниот триумф, туку повреда на Усман Дембеле, кој најмалку три недели ќе биде надвор од тимот на Каталонците.

Пронајдете не на следниве мрежи: