Пендаровски со фотографии и кратка порака информираше за чествувањето на Гоце

Во чест на 151 годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер и национален херој, денеска положив свежо цвеќе на вечното почивалиште на Гоце Делчев, во дворот на црквата „Св. Спас“ во Скопје, кратко информираше претседателот Стево Пендаровски кој денеска заедно со македонската владина делегација оддаде почит на великанот на македонското револуционерно движење Гоце Делчев.

Пендаровски со фотографии и кратка порака информираше за чествувањето на Гоце
Пронајдете не на следниве мрежи: