Пендаровски ќе прими вакцина против Ковид-19

Претседателот Стево Пендаровски, утре – 18 мај 2021 година, вторник во 14:00 часот ќе прими вакцина против Ковид-19 во вакциналниот пункт во спортската сала на СОУ „Перо Наков“, во Куманово.
По завршувањето на вакцинацијата е предвидена изјава на претседателот Пендаровски за медиумите.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.