ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“ НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – македонската ѕвезда во српската кампања

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател на кошаркарската федерација на Македонија Перо Антиќ, деновиве е ѕвезда во изборната камшања во Србија.

(Видео) Јакимовски се кандидира за шеф на државата!
Лидерот на ГРОМ и актуелен градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска на прес-конференција по партискиот Конгрес официјално објави дека тој ќе биде кандидат за претседател на државата. – ГРОМ одлучи …
Песната на Израел за Евровизија може да биде дисквалификувана како премногу политичка
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) размислува дали да ја дисквалификува израелската песна „Октомвриски дожд“ за Песна на Евровизија бидејќи содржи политичка порака, јавија денеска израелските медиуми, повикувајќи се на европски извори. Песната …

Откако јавно потпиша поддршка на листата што ја предводи српскиот претседател Александар Вучиќ, Антиќ веќе стигна и да се појави на предизборните митинзи на СНС, како тој во Врање, каде што лично беше поздравен од Вучиќ.

Му го чуваме на Аце грбот. Погоди во вистинскиот кош. Гласајте за вистинскиот. Србија не смее да застане. Александар Вучиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.