Полицијата со возила туркаше демонстранти во Њујорк (видео)

Loading...

Полицијата со возила туркаше демонстранти во Њујорк (видео)

Ескалира состојбата со протестите во САД. Во протести зад кои се гледа сериозна организација и политичка афилијација, САД и администрацијата на Трамп се пред сериозен предизвик.

По овој настан се огласија од со прес конференција. Јасно беше дека се идентификувани водачите кои внимателно ги организирале протестите и во истите да има насилство. Државниот овбинител на САД, во присуство на Трамп повика државите да се справат со протестите и да се овозможи демократско право на истите, но сите што го прекршуваат законот да бидат санкционирани.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...