ПОМОДРЕНА, ИЗГРЕБАНА, СО КРВАВИ РАНИ: Се појавија морничави фотографии од Северина Вучковиќ – вака изгледа по тепачката со сестра и

Загребската полиција во вторникот околу пладне во Загреб ја уапси пејачката Северина Вучковиќ. Апсењето уследи по наводна тепачка меѓу пејачката и нејзината сопствена сестра.

Пејачката Северина Вучковиќ е приведена по тепачка со нејзината сестра која се случила во домот на нивната мајка во Сплит.

ПОМОДРЕНА, ИЗГРЕБАНА, СО КРВАВИ РАНИ: Се појавија морничави фотографии од Северина Вучковиќ – вака изгледа по тепачката со сестра и

Според пријавата на сестрата на Маријана, пејачката наводно се свртела кон неа пред очите на нивната мајка. Беше во текот на ноќта, еден час по полноќ, кога се слушна врева од станот. Двете, наводно, жестоко се бореле и си удирале шлаканици.

Сестрата на Северина по конфликтот отишла во болница каде и е укажана помош, а потоа се јавила во полиција. Лекарите констатирале дека има модринки на главата и грбот, а на телото има модринки и расекотини.

Претходно го објавивме ова ⬆⬆⬆⬆

Извор близок до пејачката тврди дека сестрата на Северина лажно ја пријавила нејзината сестра за нанесување телесни повреди. Северина живеела во тој стан во Сплит каде мајка и живее со тетка и, а потоа одеднаш дошла Маријана и ја нападнала пејачката и ја повредила. Северина си замина, „а Маријана почна да удира по вратите на жителите од зградата, да лелека и да се фрла по скалите за да се повреди“.

Сега се појавија сликите на Северина Вучковиќ на кои се гледаат нејзините повреди:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.