Актерката во филмови за возрасни против Трамп: Не се плашам да се соочам со него на суд, го видов гол, нема да биде пострашен и да е облечен

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе не е недопирлив, изјави порно ѕвездата Сторми Даниелс во петокот вечерта во своето прво интервју по обвинението.

Актерката во филмови за возрасни против Трамп: Не се плашам да се соочам со него на суд, го видов гол, нема да биде пострашен и да е облечен

Даниелс изјави за лондонски „Тајмс“ дека забележала оти луѓето реагираат поинаку на обвинението отколку пред неколку години, кога биле објавени првите извештаи во медиумите за нејзината сексуална средба со Трамп.

„На почетокот коментарите беа „спонзоруша, ку*ва, лажга“… Таква работа, рече Даниелс. А овој пат е како Ќе те убијам, рече таа.

Големата порота гласаше да го обвини Трамп по неколку месеци сослушување докази за исплата на 130.000 долари на Сторми Даниелс во последните денови од кампањата во 2016 година.

Парите, наводно, биле наменети да го купат нејзиниот молк за сексуалната врска за која вели дека ја имале години пред тоа. Трамп го негираше тврдењето на Даниелс, а неговиот адвокат ја обвини Даниелс, чие вистинско име е Стефани Клифорд, за изнуда. Даниелс за британскиот весник изјавила дека кога ја слушнала веста за обвинението, била излезена јавајќи го својот коњ.

„Има нешто навистина иронично и урнебесно во тоа што дознав за обвинението додека јавав на коњ наречен Redemption“, рече таа и додаде дека дел од 130.000 долари што ги добила тајно ги искористила за да купи приколка за коњ.

Таа вели дека не се плаши од идејата да се соочи со Трамп на суд бидејќи го видела гол и „нема шанси да биде пострашен со облеката на себе“. Но, таа ја чувствува сериозноста на ситуацијата и можната опасност. „Каков и да е исходот, ќе има насилство, ќе има и повредени и смртни случаи“, рече Даниелс.

„Постои можност од ова да произлезе многу добро. Но, во секој случај, од тоа ќе произлезе многу лошо“, рече Даниелс.

Пронајдете не на следниве мрежи: