По облаците утрово сонце на првиот ден од пролетта: Ова се температурите напладне во Македонија- особено подгответе се за викендот!

Ова се температурите во Македонија напладне. Сонце по облаците, а иако се најавува ветер и заоблачување до вечерва, сепак веќе за време на викендот ќе биде топло со пораст на дневните температури.
Ова се моменталните температури по градовите низ Македонија.

Во сабота времето ќе биде претежно сончево, ќе дува умерен северен ветер.
Максималната температура ќе достигне до 22 степени.
Слично време не очекува и во недела кога времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер, а температурата ќе се искачи до 23 степени.
Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а максималната температура ќе се искачи до 25 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.