Правото име на Бекута не е Ана: Не можете ни да замислите како се вика

Дел од пејачите на естрадата ги знаеме под уметничките имиња, а за некои не сте ни претпоставиле какво им е правото име.

правото име на Ана Бекута, легендарната српска пејачка е Гордана Надежда Полиќ.

Исто така, српската пејачка Нада Топчагиќ се вика Сенада Топчагиќ, а Лепа Лукиќ, Лепава Мушовиќ, а правото име на фолк пејачката Јана е Драгана.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.