Претставниците на овие три хороскопски знаци никогаш нема да ви се вратат по раскинувањето

Има луѓе кои се враќаат кај својата сакана и по најбурната разделба. Но, има и други – тие заминуваат засекогаш, палејќи ги сите можни мостови. Астролозите знаат кои хороскопски знаци припаѓаат на втората категорија.

Претставниците на овие три хороскопски знаци никогаш нема да ви се вратат по раскинувањето

Овен
Во природата на претставниците на ова огнено соѕвездие е да бидат ловци и освојувачи. Ова важи и за мажите Овен и за жените Овен. Овенот ќе направи се за да ја потчини личноста за која се заинтересирани. Кога Овенот е заљубен, тој има тенденција да ги затвора очите пред недостатоците на партнерот и да му ги прости грешките. Но, ако се случи нешто што ќе го разочара и ќе го натера да раскине со партнерот, невозможно е повторно да се разгори беснеениот љубовен оган.

Може да претпоставите дека чувствата на Овенот исчезнале ако забележите дека тој почнува да го игнорира партнерот и да се однесува со него со презир. Вообичаено во оваа фаза неговата партнерка се чувствува толку повредена што таа одлучува сама да си замине. Но, ако некој покаже упорност, тогаш Овенот тивко ги собира неговите работи и засекогаш ја треска вратата зад него. И да се врати е невозможно.

Јарец
Претставниците на овој знак се фокусирани на нивните кариери. Затоа, личните проблеми остануваат во втор план. Ако некои ситници не му одговараат на Јарецот, тој има тенденција да ги голта, и тоа долго време. Особено ако има дете во семејството или деловните работи го поврзуваат Јарецот со неговата сопруга, тогаш тој е подготвен да направи чуда на издржливост, само да не го изгуби највредното.

Но, кога односот со партнерот ќе стане премногу затегнат, Јарецот одлучува дека е време за отворен дијалог, обидувајќи се да ги разјасни работите. Ако партнерот одбие да го слуша, тогаш Јарецот одлучува за раскинување. И да се смири со него или да се натера да се врати во семејството е веќе невозможно.

Шкорпија
Претставниците на водениот елемент, како и Јарците, се одликуваат со нивната непоколебливост и трпеливост. Шкорпијата може долго време да му ги простува грешките на партнерот и да му дава нови шанси. Во исто време, самиот Шкорпија немо ќе гледа, извлекувајќи заклучоци дали личноста спроти него ја научила лекцијата. Ако не, водниот претставник на зодијакот ќе почне психолошки да го напаѓа партнерот, а во меѓувреме размислува за начините како да ја прекине врската.

Шкорпијата нема да ви се врати, дури и ако жестоко ја молите за тоа. Доколку вашиот партнер е од овој хороскопски знак, не одете во крајности во комплицирањето на ситуацијата. Само испеглајте ги работите на време и поправете ги грешките доколку сакате да ја зачувате вашата врска.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.