РЕФОРМАТОРИ или КОДОШИ?

Како и секогаш, додека опозиционериве од ДПМНЕ ги нема никаде, морам нивниве говњарски цевки ние како ТРЕТА да ги отпушуваме, нормално, за Македонија било како да ја спасуваме. За да се разбере, зошто се створија РЕФОРМАТОРИ, во кое време, кој ги направи, кој фактурите за трошоци од нивното шетање и кафенишење ги плаќаше ќе почнеме од идејниот татко на реформаторите Александар Михајловски.
Мотивите на Алек се брутално примитивни, мали никакви, исто како физикусот на Алек, инфантилно и кусо чоече. Ја почна кариерата со Грујо, експертот за погрешни кадрови, како правниче, во разноразните комисии партиски, онаа правната на почетокот ја раководеше. Подоцна се плеткаше по УБК, рекет мекет, па едно време адвокат на Грујо, додека беше премиер нормално, р`шум по судон правеше младиот потрчко добиваше на тежина и кеш нормално. Но, неговото фолирање, дрво за право и правдина, брзо од Грујо беше воочено и беше сменет во комисијата за правда на ДПМНЕ онаа партиската , на негово место беше поставена Биљана Бришковска. Алек малечко наполеонче, само неспособно и искомплексирано, кусо, не само по раст туку и по карактер, тоа никогаш не го заборави. Неговиот татко, Симон Михајловски вечити стечаен управник, специјализиран за стечаи на големите македонски олигарси, го извешти синчето, го пласираше во полициско, кодошката мрежа на организираниот криминал на Република Македонија. Доколку ги погледнете фирмите, на кои бил Симон стечаен, ќе ви стане јасно, за кого и како се работи.
Но за беља се направи СЈО, се отвори истрага за наместените локални избори, во општина Центар кога три пати се прегласуваше за Андреј Жерновски контра Тодоровиќ. Ето видиш, сите жалби за да се прегласа, некој ги напишал, ги поднел, извршил притисок на судии, ги решил и се прегласуваше, се прегласуваше, три пати. За овој случај, во СЈО нормално, како прво обвинет е токму Алек Михајловски, но тогаш копиљот на батерии, се досети дека може да преживее, според стариот семеен обичај, кодош да стане, ама од поганите, со измислени приказни. Алек, кој се курчеше во име на Груевски сегде, секогаш, на судии и функционери низ државава, се досетил да прифати соработка со СЈО, па за потребите на СЈО, да дава лажни изјави врз база на кои се конструираат нови кривични дела, се шири истрагата до бескрај, се додека БејлиПушиКур и неговото СЈО не се задоволат.
Имено, малиот поганец Алек Михајловски се досетил дека сега е моментот да и напакости на Бришковска која за право во однос на Алек е ферари, па фекалијата (позајмено од Мицковски) реформаторски дал изјава во СЈО дека Биљана сите инкриминирани жалби ги напишала и му ги пратила на мејл, а тој сиротиот само ставал печат и потпис и ги поднесувал жалбите до Управниот СУД.  Така малата гнида реформаторска, со само давање на изјава без докази, навлече еден куп сопартијци во истрагите на СЈО, само да го спаси газенцето криминално. Но Алек не застана само на Бришковска, доби решение за заштитен сведок, Алек си раскажа еден куп приказни па со кривични дејствија измислени нормално од еден мал, кус криминалец, натовари неколку СУДИИ во Управниот суд на Република Македонија.
На тој начин, СЈО и Бејли, си го ставија и Управниот суд под своја контрола, со помош на реформаторот/Кодош, во случајов заштитен сведок на СЈО. Сваровски судството си остана Сваровски, само пакувањето на овие кристалчиња јустинијански од ЦРВЕНИ, ПЛАВИ станаа. Нормално, за да не оди во затвор, Алек си доби и задача да одработи за Бејли, подготовка и декор за бекството на Грујо од партијата,(Валандово) во кључните моменти, пред да почне бруталното ништење на Македонците. Се зафати и ги створи реформаторите, без реформа, ги наслика на смешни прес конференции, не слушнавме ниту една реформа, но затоа се ухљебија во Извршниот комитет на ДПМНЕ, Бунтурон нуклеарно глупиот, а нај амбициозен у свет, на Бурчевиќ испрдокот, неможеш од телевизии да го симнеш, од фрижидери излага и повикува на гласање ЗА за промена на име, промена на устав. Неможе криминалец да биде заштитен сведок ооој СЈО, Ви треба промена на законот, не мешајте сведок покајник како Ќуме во Србија, со заштитен сведок, заштитениот неможе да биде амнестиран, алооо враќајте комјутерите, пред и Вас да ве отвараме како реформаторите… (продолжува) #Бојкотирам
Фејсбук статус на Љупчо Палевски

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.