Речиси 4 милиони прегледи, трик за одмрзнување на шофершајбната е хит на ТикТок

Ниските температури ги тера возачите преку ТикТок да го пронајдат најдобриот начин за одмрзнување на шофершајбната. Едно видео стана вирално, а трикот многумина не го знаеја.

-Го правам ова видео секоја година. Кога ви е замрзната шофершајбната, погрижете се да ги спуштите штитниците за сонце за да го запрете протокот на воздух и на тој начин ќе го стопите мразот побрзо, објаснила корисничката на оваа социјална мрежа која го снимила видеото.
Видеото собра 3,9 милиони прегледи, а тиктокерите беа прилично ентузијасти и многумина признаа дека ова не им текнало досега и дека го пробаат трикот.

@saraedeutsch

Teen drivers need to know this! Frozen windshield are about to be a thing with all the cold and snow #winter #buffalosnowstorm #winterweather #snow #teendriver

♬ original sound – Sara Deutsch
Пронајдете не на следниве мрежи: