РИТУАЛ НА ЧИСТЕЊЕ КОЈ СЕ ИЗВРШУВА ЕДНАШ МЕСЕЧНО: Ако сакате да се вратат здравјето, мирот, среќата и благосостојбата во вашиот дом, направете 1 работа

Купете ја солта што ја користите за чистење специјално за таа намена и никогаш не користете ја за солење храна.

РИТУАЛ НА ЧИСТЕЊЕ КОЈ СЕ ИЗВРШУВА ЕДНАШ МЕСЕЧНО: Ако сакате да се вратат здравјето, мирот, среќата и благосостојбата во вашиот дом, направете 1 работа

Чистите и измиени подови се најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, но и да создадете пријатна и здрава атмосфера во станот.

Енергијата на куќата не е помалку важна, затоа се практикува древниот ритуал на чистење на подот со сол.

Солта ќе направи да исчезне прашината на подот, но ќе обезбеди и добра аура на собата, особено ако е време да се врати мирот, среќата и благосостојбата во куќата.

Зошто треба да ја чистите куќата со сол?

Миењето на подот со додавање обична кујнска сол за чистење на станот или куќата од акумулирана негативна енергија е неопходно кога:

Децата често страдаат од настинки;
Постојано ве мачи несоница или ве вознемируваат соништата;
Растенијата во затворен простор растат слабо или венеат;
Електричните апарати често не работат;
Неодамна некој починал во станот;
Секогаш нема доволно пари;
Работите одеднаш исчезнуваат.
Пред да започнете со ритуалот на чистење на подовите со сол, треба да се ослободите од ѓубрето и сите непотребни работи кои го задушуваат просторот од куќата.

Правила за чистење на куќата со сол:
Истурете 10 литри вода и 1 лажица обична кујнска сол во кофата. Потоа отворете ги прозорците, бидејќи така ќе се овозможи размена на енергија: лошата енергија излегува, добрата енергија влегува.

Намокрете ја крпата и добро избришете ги подовите. Покрај подовите, можете да ги избришете и полиците, масите, кваките и апаратите што ги имате во куќата.

Купете ја солта што ја користите за чистење специјално за таа намена и никогаш не користете ја за солење храна.

Изведете го овој ритуал барем еднаш месечно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.