Роналдо кани на одмор одбрана група на фудбалери од Манчестер јунајтед, сака достојно да се збогува

Медиумите од Англија пренесуваат дека Кристијано Роналдо поканил на одмор одбрана група на фудбалери од Манчестер јунајтед, Португалецот на овој начин сака да достојно да се збогува со барем дел од членови на клубот.

Кристијано Роналдо не се раздели под најдобри околности со Манчестер јунајтед, Португалецот крена голема прашина со бомбастичното интервју кое го даде за Пирс Морган.

Договорот беше раскинат за време на паузата за Светското првенство, па напаѓачот не доби ниту можност да се збогува со сите на Олд Трафорд.

Како што пренесува Сан, Кристијано Роналдо сака да го исправи ова, па кани на одмор одбрана група на фудбалери на Манчестер јунајтед, на списокот се играчи како Бруно Фернандеш, Хари Мегваер, Касемиро и Рафаел Варан.

Пронајдете не на следниве мрежи: