Роналдо со гол од пенал го спаси Ал Наср од пораз (ВИДЕО)

Ал Наср одигра 2-2 против Ал-Фатех во 15. коло од првенството во Саудиска Арабија и го презема првото место на табелата, а еден од стрелците на головите беше Кристијано Роналдо.

Тељо во 12. минута донесе водство за Ал-Фатех, по што Талиска пред крајот на првото полувреме погоди за 1-1.

Бендебка ги врати домаќините во предност (2-1) во 58. минута од средбата, по што Роналдо од пенал во 93. минута стрелаше за 2-2.

Пронајдете не на следниве мрежи: