Свиркачи го разоткриваат планот на Фејсбук да ги сузбие критиките за вакцините за Ковид19

Свиркачи го разоткриваат планот на Фејсбук да ги сузбие критиките за вакцините за Ковид19 (видео)

Шокатно видео само што се појави на телеграм каде угледен американски новинар интервјуира свиркач од Фејсбук и каде што се обелоденува сериозен и координиран план за сузбивање на глобално ниво на критиките за вакцините за КОРОНА ВИРУСОТ.

Видеото не можеме да го постираме на Јутјуб, Фејсбук или Твитер затоа што ќе биде веднаш избришано.

Видеото се наоѓа на телеграм каналот на пулс24.

Линк до ПУЛС24 на ТЕЛЕГРАМ

Или подолу додека го има видеово.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.