Свиркачи го разоткриваат планот на Фејсбук да ги сузбие критиките за вакцините за Ковид19

Loading...

Свиркачи го разоткриваат планот на Фејсбук да ги сузбие критиките за вакцините за Ковид19 (видео)

Шокатно видео само што се појави на телеграм каде угледен американски новинар интервјуира свиркач од Фејсбук и каде што се обелоденува сериозен и координиран план за сузбивање на глобално ниво на критиките за вакцините за КОРОНА ВИРУСОТ.

Видеото не можеме да го постираме на Јутјуб, Фејсбук или Твитер затоа што ќе биде веднаш избришано.

Видеото се наоѓа на телеграм каналот на пулс24.

Линк до ПУЛС24 на ТЕЛЕГРАМ

Или подолу додека го има видеово.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...