Сензационален месец декември на единствената скопска Галија

Сензационален месец декември на единствената скопска Галија, СЕНИГАЛИА, бродот во центарот на Скопје кој ви нуди незаборавни вечери исполнети со многу хумор и смеа,
преубава музика и романтични ноти.

Сензационален месец декември на единствената скопска Галија

Секој четврток, од 1 -ви декември да се смеете до солзи со реномирани STAND UP комичари!

Секој петок настапува Џон Илија Апелгрин, најеминентниот џез вокалист кој ќе ве забавува со најубавите македонски и светски џез и евергрин композиции.

Секоја сабота ќе ве забавува ненадминливата Лидија Кочовска која со својот силен вокал ќе пловите по македонските и светски евергрини.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.