Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Loading...

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните ќе бидат во пораст.
Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, на планините снег и со опаѓање на дневните температури.
Погледнете какво ќе биде времето до сабота.

loading...