Температури многу близу до 40-та цртичка на термометарот

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде високи 9.
Утринската температура во земјава ќе се движи од 14 до 21 степен, а дневната од 28 до 39 степени Целзиусови. Овие температури се за неколку степени повисоки од повеќегодишниот просек за овој период од годината.
И во Скопје и околината слично време со утринска температура до 19 степени, а дневна до 36 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.