Тлото се уште активно: Утрово нов земјотрес во Хрватска

Тлото во Хрватска, во подрачјето на Петриња, Сисак и Глина и натаму е активно.
Утринава регистриран е нов земјотрес. Според првите извештаи земјотресот е регистриран во 7 часот со јачина од 3,3 степени по Рихтер.
Епицентарот на земјотресот бил на 14 километри од Глина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.