Тони Михајловски за ЕУ: Кога на дете ќе му кажат дека не оди на одмор туку на село

Македонскиот актер Тони Михајловски сподели видео од Макрон околу почнувањето преговори за ЕУ за кои, патем кажано, францускиот претседател смета дека треба уште малку да се стрпиме.
“Како на детето кога ќе му кажат дека нема да оди на одмор, туку на село кај маќеата на татко му, напиша Тони на Фејсбук.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.