„ТОЈ Е МОЈОТ ВЕТЕР ВО ГРБ“ Северина јавно го покажа човекот кој и е незаменлив, ГО ИЗНЕСE НА СЦЕНАTA, па рече: „Тој е најдобар“

Пејачката Северина Вучковиќ со години е присутна на јавната сцена, а сега откри дека без својот бенд не би била таму каде што е.Вучковиќ на синоќешниот концерт ги претстави членовите на својот бенд поединечно , а посебна благодарност му изрази на тапанарот. View this post on Instagram A post shared by Severina (@severina)– Слободен, висок, црн, најдобар гитарист на Балканот и пошироко, овогодинешниот победник на Порин за најдобар инструментален албум (изведувач и продуцент) и за продуцент на поп албум на годината – рече Северина, а потоа го донесе својот колега на сцената.Сепак, гитаристот не е единствениот без која настапите на пејачката не би изгледале исто, а следен кој привлече големо внимание кај публиката е нејзиниот тапанар.– Менувам се, но не и тапанарот. Тој е ветерот на мојот грб, во моите нозе кои сами се движат кога тој свири. Не чука, свири на тапани, ги јаде, едноставно е најдобар – возбудено рекла пејачката, а видеото го објавила на својот Инстаграм профил.

Пронајдете не на следниве мрежи: