Трагедија: Зидан со емотивна порака се збогуваше од починатиот брат

Во петокот Зинедин Зидан го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид, а подоцна беше откриено дека не се вратил во Шпанија туку се упатил во Франција.
Причината за итното напуштање на кампот на Реал била смртта на братот на Зидан, Фарид кој почина на 54 години.


Фарид не ја добил битката со болеста, а Зидан со емотивна порака со прости од својот брат.
-Мој голем брати Фарид. Секогаш ми го покажуваше вистинскиот пат, секогаш покажува храбост. Сите ги сакаше и сите те сакаат. Горд сум на на тебе. Засекогаш ќе останеш во моето срце, стои во пораката на Зидан на социјалните мрежи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.