УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

На Твитер се појави маил на кој се поставен фајл за симнување со листа на маили од вработени во нашите две министерства.

Текстот го објавуваме со цел нашите власти да си проверат дали е вистина. И ако е вработените уште утре треба да сменат пасворди и секако министерствата да си воведав сајбер заштита.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.