УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

Loading...

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

На Твитер се појави маил на кој се поставен фајл за симнување со листа на маили од вработени во нашите две министерства.

Текстот го објавуваме со цел нашите власти да си проверат дали е вистина. И ако е вработените уште утре треба да сменат пасворди и секако министерствата да си воведав сајбер заштита.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...