Филип ПЕТРОВСКИ во САМО ВИСТИНА: Во ЕУ МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ОБЕДИНЕТА И ИСПРАВЕНА ИСТОРИСКАТА НЕПРАВДА

Во понеделничката емисија САМО ВИСТИНА гостуваа Филип Петровски и Љубомир Гајдов. Се дискутираше за актуелни теми.

Филип ПЕТРОВСКИ во САМО ВИСТИНА: Во ЕУ МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ОБЕДИНЕТА И ИСПРАВЕНА ИСТОРИСКАТА НЕПРАВДА

Во дискусијата беа изнесени доста интересни размислувања и тези, но во оваа прилика ние би ја издвоиле таа дека МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ОБЕДИНЕТА ВО ЕУ. Секојдневно на ТВ слушаме препирки и кавги додека ретко како во оваа имавме можност и од двајцата соговорници да чуеме мислења кои ги отвораат перспективите и даваат можност работите да се согледаат и од друг агол.

Препорачуваме да ја погледнете емисијата подолу:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.