Фотографии по експлозијата во Бејрут

Во разорната експлозија во Бејрут загинаа стотици луѓе. Стотици се исчезнати, над 4.000 луѓе се ранети, триста илјади луѓе останаа без своите домови.
Економската штета се мери во повеќе милијарди евра.
Фотографиите што подолу ги пренесуваме ги направи Вадел Хамзех од агенцијата EPA.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.