Фото: Прво селфи на Боки 13 oткако е на слобода

Прво и најважно здравје, па потоа се ќе си дојде на свое. Со овие зборови вечерва на Фејсбук се огласи Бојан Јовановски, или попознат како Боки 13 кој од неодамна е пуштен од затвор, откако повеќе клиники и лекарски козилиуми потврдија дека тој се соочува со сериозен здравстен ризик.

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Су-34
– Украинските воздухопловни сили соборија руски борбен авион Су-34, при што загина екипажот, изјави денес командантот Микола Олешчук.„Воздухопловните сили, исто така, имаа на нишан друг борбен авион, Су-35, …
Манолева: На државните клиники има современи услови и апарати за лекување на пациенти како Леонид
Заменик министерката за здравство во техничката Влада Маја Манолева вели дека на Универзитетската клиника за физикална медицина и рехабилитација од каде што таа доаѓа има можност за роботска …

– Прво селфи на слобода по повеќе од 4 години! Господ напомош, прво и најважно здравје, па потоа се ќе си дојде на свое место! Благодарам на сите добронамерни луѓе за поддршката и убавите зборови во текот на целиот изминат пеколен период – напиша Боки на својот Фејсбук профил.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.