Франција со рекорден број на новозаразени од КОРОНА, вториот бран зема замав

Франција со рекорден број на новозаразени од КОРОНА, вториот бран зема замав

Убедливо најголема бројка на новозаразени од почетокот на пандемијата беше регистрирана вчера во Франција. Околу 13.500 нови случаи за само еден ден се билансот.

Од почетокот на пандемијата регистрирани се најмалку 31.274 смртни случаи поврзани со Ковид-19 во Франција, а вкупно се заразиле над 442.000 луѓе.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.