Хамас обезглавен! Убиен новиот командант по само осум дена од назначувањето

Израелските одбранбени сили денеска соопштија дека го убиле новиот командант на баталјонот на Хамас Шејаи при воздушен напад во Појасот Газа.

Ова е вистинското име на Теја Дора! Пејачката има 32 години и еве што пишува на нејзината лична карта (фото)
Претставничката на Србија на „Песна на Евровизија“ Теја Дора е пејачка, пијанистка, композиторка, текстописец и музички продуцент.Таа е првиот изведувач од Србија кој имал повеќе од три милиони слушатели на платформата Spotify.Победничката на „Песна на Евровизија“ , Теја Дора, …
Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши
Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите готови патни исправи, на што тој рече дека за ситуацијата се истражува …

Според Тајмс оф Израел, Емад Карика, кој неодамна го замени Висам Фархат на чело на баталјонот Шејаја на Хамас, откако Фархат беше убиен во израелски воздушен напад на 2 декември, е убиен.

Израелските одбранбени сили изјавија дека Карика, пред да стане командант на овој баталјон, бил заменик командант на баталјонот Шејаја од 2019 година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.