Холивудската убавица го освојува светот со талентот, но и со изгледот: Дури и науката се согласува дека е најсекси според ова правило

Сиднеј Свини е главна ѕвезда во Холивуд во моментов. Co новиот филм кој ќе излезе следниот месец можеме да очекуваме и таа да се појави. Актерката треба да игра централна улога во новиот хорор филм „Immaculate“, кој ќе излезе на 22 март, пренесува The Sun.Таа, исто така, неодамна се најде на насловните страници откако ги поттикна гласините за романса со колегата Глен Пауел поради нивната вреска хемија, но гласините беа отфрлени од двајцата, а Свини изјави дека е среќна во долгорочната врска со свршеникот Џонатан Дејвин. Покрај талентот, ѕвездата е забележана и по работните навики.Имено, кога имала само 14 години, актерката на своите родители им претставила петгодишен бизнис план и ги убедила да се преселат во Лос Анџелес. Ова ја доведе до мали улоги во „Grey’s Anatomy“ и „Handmaid’s Tale“, пред нејзината голема улога во серијата „Euphoria“ во 2019 година, каде што ја играше Кеси. А неодамна блесна во главната улога во серијата „Белиот лотос“.Покрај професионалните успеси, Сиднеј постојано добива комплименти за нејзината убавина, а медиумите пренесуваат дека постои научна причина зошто ја сметаат за толку неверојатно убава. „Убавината на Сиднеј Свини е вкоренета во фактот што нејзините црти на лицето се симетрични и тесно усогласени со совршена хармонија и пропорција. Овие идеални пропорции на лицето често се нарекуваат „златен сооднос““, вели пластичниот хирург Онур Гилеар.Во минатото, актерката изјави дека најголемата заблуда што луѓето ја имаат за неа е дека таа е само глупава русокоса со големи гради. Таа призна дека во еден момент била толку опседната со големината на градите што размислувала за операција за да ги намали кога била во средно училиште. Мајка ми ми рече: „Немој да го правиш тоа. Ќе зажалиш на факултет“. И многу ми е мило што не ми се допаѓаат. Тие се моите најдобри пријатели, рече таа.„Покрај убавината на лицето на Сидни Свини, таа има и неверојатна фигура“, вели д-р Гилеард. ,,Златниот сооднос може да се примени и на обликот на градите, анатомијата на половината и односот задникот и половината. Кога ќе ја анализираме нејзината фигура користејќи ги овие соодноси, таа ги исполнува сите критериуми“, додаде тој.Сечие тело е убаво кога си самоуверен и среќен внатре, тогаш тоа навистина го гледаат другите луѓе“, заклучи актерката.

Пронајдете не на следниве мрежи: