Хрват гол скокна во море по победата 

Додека во Загреб навивачи се фрлија во градската фонтана за да ја прослават победата на Хрватска над Бразил.

Eден трогирчанец се реши влезот во полуфинале на националниот тим да го прослави со главечки скок во Јадранското Море.

Хрват гол скокна во море по победата

Според податоците на Државниот хидрометеоролошки завод, температурата на морето кај Трогир во петокот навечер била 16 Целзиусови степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.